NOVINKY Z VINS WINERY !!!

/*

Drahí vínomilci v našej ponuke pristáli tri veľmi zaujímavé novinky z Vins winery.

Rizling rýnsky 2020 egg and oak – 10 hodinová macerácia hrozna, spontánna fermentácia v betónovom vajíčku a následné ležanie na jemných kvasinkách v dubovom sude. Vôňa vína je citrusovo medová s tónom lipového kvetu. Chuť je svieža, ovocná a zároveň krémová a plná. Víno má dlhú dochuť a je predurčené na niekoľko ročné zrenie vo fľaši, kde sa bude časom harmonizovať.

Hetera 2021 – Hetera (novošľachtenec) je odroda, ktorá vznikla z rovnakých odrôd ako Devín, to je Tramín červený a Veltlínske červeno-biele ale metódou inzucht-hetrózneho kríženia. Odrodu vyšľachtila naša najväčšia šlachtiteľka Dorota Pospíšilová a mi jej veľmi pekne ďakujeme.

Pri takomto krížení je potrebné vytvoriť o jednu generáciu naviac o inzuchtnú generáciu teda opelenie rodičovských odrôd vlastným peľom. Následne zo semienok vypestovať semenáčiky, vysadiť vo vinohrade, počkať na plodnosť a následne skrížiť kry týchto odrôd tj. predĺženie šľachtiteľskej práce o 10 rokov. Takéto odrody potom prevyšujú rodičov úrodnosťou, kvalitou aj rastovou silou (heterózny efekt). Hetera z Vins Winery je intenzívne aromatická, korenistá s tónmi ovocia, medu a čerstvého hrozna. Chuť je ovocná, šťavnatá s hravými kyselinkami a príjemným zbytkovým cukrom.                                                                                                                                                                                                        Veľmi lahodné a príjemné víno.

Merlot series barrique 2018 – Víno sýtej rubínovej farby, vôňa pôsobí južansky, je plná tmavého bobuľového ovocia a lesných plodov, doplnená o ušľachtilé tóny dubového dreva, ktoré získalo po 16 mesačnom zrení v dubových sudoch. Chuť je výrazne ovocná, opulentná, korenistá s príjemným nasládlym tanínom. Víno vhodné na dlhšie uskladnenie vo vašom archíve.
*/
Uverejnené v Aktuality